Logo Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to dla Polaków jeden z najważniejszych dni w roku. Tego dnia w 1918 r. po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość i powróciła na mapy świata. Obchodzona 11 listopada rocznica odzyskania wolności jest okazją do uroczystych obchodów przed pomnikami pamięci narodowej. Do przypomnienia najważniejszych kart z dziejów naszej historii, do chwili zadumy nad bohaterstwem żołnierzy, którzy walczyli o wolną Ojczyznę. W uroczystościach na obszarze LGD upamiętniających Święto Niepodległości uczestniczyli przedstawiciele samorządów powiatowych  i gminnych, placówek oświatowych, ośrodków pomocy społecznej, ochotniczych straży pożarnych, stowarzyszeń, organizacji, duchowni , przedstawiciele Policji oraz mieszkańcy.  Okolicznościowe wiązanki złożyli również  przedstawiciele Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” – w Starym Mieście  pod pomnikiem Ofiar Wojny Pan Ireneusz Ćwiek – Prezes oraz Pani Iwona Bańdosz – Dyrektor biura, w Rychwale przy Obelisku Pani Karolina Małolepsza – Wiceprezes ,oddając cześć bohaterom walk o wolną Polskę.

Galeria zdjęć

IMG20211111115756 (1) IMG20211111115743 (1) IMG-20211111-WA0043 (1) 257759007_1090791968396895_2525242436498732573_n 257543830_1022444138605144_3693055881793211911_n 256409978_948742205991838_5527272726148985364_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności